Obsługa ratownicza na wyznaczonych obszarach wodnych

Obsługa ratownicza pływalni to drugi z filarów naszej działalności, dlatego wraz z naszymi wykwalifikowanymi ratownikami wodnymi obsługujemy wyznaczone obszary wodne (kąpieliska, miejsca wykorzystywane do kąpieli, pływalnie, aquaparki, obiekty basenowe zlokalizowane w hotelach oraz inne obiekty dysponujące nieckami basenowymi) gwarantując bezpieczeństwo oraz komfort wszystkich korzystających z nich osób.

Działamy na podstawie zgody wydanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i pod jego nadzorem (podstawa prawna art.21 pkt.3 Ustawy z dnia 18 sierpnia 2011r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych).

Nasze działania mogą być prowadzone także na szerszą skalę, jak np. obsługa ratownicza imprez plenerowych. Pomagamy w organizacji stanowisk pracy oraz granic stref nadzoru dla każdego ratownika, określając odpowiednią dla niego powierzchnię, którą ma pod swoją opieką. Udzielamy także pomocy w zakresie umieszczenia oznaczeń i tablic podnoszących poziom bezpieczeństwa na terenie każdego obiektu. Dzięki nam obsługa ratownicza pływalni jest zawsze na najwyższym poziomie bezpieczeństwa, a wyznaczone obszary wodne są pod stałą kontrolą.

Obowiązujące aktualnie przepisy określają, że zarządzający wyznaczonym obszarem wodnym może zlecić obsługę ratowniczą wyłącznie podmiotowi uprawnionemu do wykonywania zadań ratownictwa wodnego. Nasza jednostka, a w tym każdy współpracujący z nami ratownik posiada wszelkie uprawnienia do realizacji tego typu zadań.

Zachęcamy do korzystania z naszych usług zawsze wtedy, kiedy potrzebna jest opieka ratownicza na wyznaczonych obszarach wodnych.